14 Mar 2012

mayevski: (Default)
- Красная Шапочка, а ты не боишься сама по лесу ходить?
- А чего мне бояться? Дорогу знаю, секс люблю

анекдот


Історія, безумовно, жахлива. Але мене тут зараз закидають камінням, але є таке собі "але".

На мій погляд, те, що відбулося, не могло не відбутися. Мати поїхала в Київ і залишила дочку жити самостійно, не навчивши її шаритися по непотрібних місцях. Дівчина пішла в розважальний заклад і свідомо і цілеспрямовано знайшла собі проблему. Як пишуть в статті, "дівчина познайомилася з двома хлопцями в розважальному закладі ще 10 березня. Проводжаючи її додому, ті запропонували зайти в гості до свого товариша і дівчина погодилася". На цьому можна ставити крапку. Погодитись на таке може або повна клінічна ідіотка або жінка, котра ставиться до життя як Червоний Капелюх в епіграфі. Оскільки подальший розвиток подій відомий зі 100%-ою достовірністю - це *завжди* закінчується добровільним або недобровільним сексом з хазяями і гостями квартири. Ну не буває інших сценаріїв в підлітково-юнацькому віці. До речі, та ж сама ситуація з катаннями на машині і виїздами на природу після знайомств на вулиці (але там наслідки не такі сумні -- оскільки приховувати злочин великої потреби немає, то жертву просто залишають на природі відпочивати).

Враховуючи, що в даному випадку події розвивалися в напрямку недобровільних відносин, мова швидше за все може йти про відсутність мізків у жертви. Сумно, але де були батьки протягом 18 років життя дівчини? Чому не пояснювали, чим закінчуються такі походи? Я своїх дочок вчу як на науковій літературі, котра пояснює мотиви поведінки підлітків, так і на таких от прикладах, з подробицями. Наче доходить (принаймні до старшої).

Загалом такі речі не трапляються на вулиці, а завжди є наслідком певної побутової ситуації. Колись в часи моєї молодості, в 94-му, схожа історія сталась у нас в сусідньому будинку. Вночі компанія "друзів" завалилась до знайомого додому (всім було не більше 20, а якщо я правильно пам'ятаю, то і менше 18-ти). Деталей, як розвивались події, я за давністю часу не пам'ятаю, але скінчилося тим, що гості квартири винесли труп власника о 4-ій ранку на шкільний стадіон (!) загорнутим в килим і підпалили. Звичайно ж, героїв цієї історії було затримано чи в той же день, чи в наступний. "Здав" їх бультер'єр хазяїна -- він був в квартирі. А оскільки він не захистив власника, значить він знав гостей. Інше було вже справою техніки для слідчих.

Тут ми бачимо схожий розвиток подій, з якого можна зробити висновок (сумний для моралістів), що такі дії (злочин, потім вбивство з метою замести сліди, потім підпал тіла з метою його позбутися) є природніми для істоти не обтяженої мораллю і здоровим глуздом. Адже мінімум здорового глузду підкаже нам, що тіло горить 12 годин в крематорії, а в "побутових" умовах воно не тільки не згорить, але й не обгорить до стану, щоб його не можна було ідентифікувати (якщо не докладати окремих зусиль, які самі по собі потребують певного міркування).

Відповідно, ті, хто зараз каже про "виродків", помиляються, - поведінка цілком природня. Тваринна. А будь-яка людина по природі є твариною, яку ще треба виховувати і навчати як нормам моралі, так і здоровому глузду. А заодно розвивати для юнаків якісь клуби і організації, щоб вони вчилися думати головою, а не тестікулами.
mayevski: (Default)
Решил посмотреть, что делается на рынке словарей для мобильных устройств. В свое время Lingvo Mobile для Windows Mobile и Symbian был бесплатным бонусом к коробочной версии Lingvo, и стоило это вменяемых денег. 

Версию для Андроида Abbyy делали долго и тупо (когда Андроид уже крыл iPhone как бык овцу, они только "оценивали рынок"). Ура, выкатили. Смотрю сегодня, - $2.99. О, думаю, круто и дешево то как... Купил, поставил. И прозрел. Словари *отдельно* (о чем в описании не было написано) и цены на словари неадекватны вообще - один расширенный комплект англо-русских словарей стоит $40. Есть, правда, достаточно вменяемый набор за $70, но возникает вопрос - это цены за каждую инсталляцию? Да и вообще, цены существенно выросли. Коробка с X3 Professional стоила что-то около $70 в свое время, и словарей в ней было ну очень много, больше, чем в наборе за $70. И поставить те словари можно было и на десктоп и на мобильные устройства.

Я понимаю, что с появлением Google Translate и аналогичных сервисов прибыльность продуктовой линейки Lingvo падает, да и продавать каждый раз новую версию все сложнее (словари то не меняются существенно). Тем не менее, повышать в этих условиях цены - это плохой, негодный маркетинг. Ведь такую проблему можно было предусмотреть еще 5 лет назад.

Как бы действовал я? Возможно, я бы попытался построить оффлайновый аналог Google Translate'а, т.е. возможность переводить фразы и предложения. Расширял бы клиентскую базу, т.е. продавал сетевые корпоративные версии (хотя это плохой путь -- мало где нужен словарь на каждой рабочей станции). Разрабатывал бы клиентов под электронные читалки. Усиливал бы интеграцию со сторонними программами для чтения, с браузерами и т.п. (но там нужен перевод фраз и предложений).

Понятно, что давать советы все умеют, разница в том, что мои советы подкреплены 15-летней практикой разработки и продажи ПО :).

January 2020

M T W T F S S
  12345
6789101112
13141516171819
2021 2223242526
2728293031  

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated 24 Apr 2025 08:27
Powered by Dreamwidth Studios