mayevski: (alice and cat)
2020-01-22 11:37 pm
Entry tags:

TOP ENTRY: Відповіді на непоставлені питання

Доброго дня. Оскільки читачі приходять і на щось очікують (а не отримавши, йдуть), вирішив зібрати тут трохи інформації, що допоможе читачам зорієнтуватись в цьому блозі.

Питання і відповіді )
mayevski: (Default)
2014-11-23 08:32 pm
Entry tags:

Для киян і не тільки

Якщо ви присутні в Facebook'у, то для вас наступна інформація: 

ми створили спільноту Kyiv.Talks.

Якщо ви були в ФІДО, то маєте пам'ятати еху kiev.talks . Це воно ж.

Kyiv.Talks - група для корисних питань та відповідей, ну і трохи для балачок. Запрошуються всі кияни і не-кияни. Будь-хто може щось спитати чи повідомити іншим.

Будь-ласка, приєднуйтесь.

mayevski: (Default)
2014-11-13 08:24 pm
Entry tags:

Про порядок і зубну пасту

Деякі регуляції в ЄС відверто перегинають палицю. Зокрема це стосується різних ароматичних додатків в продукти, котрі бере до рота.

Так, мені не вдалося знайти в ЄС великого асортименту ароматизованих чаїв, аналогічних українському Тянь-Шаню. Чаї зелені з додатками якихось ароматів спостерігалися, але мало і їхня якість була нижча за українську. Довелося привозити пачки з чаєм Тянь-Шань з Києва.

Та сама проблема із зубною пастою. Вся без виключення паста, що продається в ЄС - ментолова. Немає жодного іншого смаку. В Києві зайшов в Мегамаркет - лежить дві марки зубної пасти з Росії (Splat і ще якась), в кожній є широкий вибір смаків і ароматів. Все, що зроблено на заході - ментолове хоч трісни.

Я останні роки користувався Splat'ом і дуже з нього радів. Останній рік якось соромно купувати російську продукцію, хоча власник бренду і писав ще на початку літа (здається) листа в стилі "рєбята, давайтє жить дружно". Тепер страждаю з ментоловими пастами ...

Зауважу, що в Польщі і в Хорватії (в Італії і далі не дивився) медове пиво і коктейлі пива із соком є, але вони робляться відповідно з медом і з соком, а не з ароматизатором.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-10-12 08:41 pm
Entry tags:

По центральній і південній Європі (Венеція)

На Венеції наполягла моя дружина. Початково ми туди не збиралися, бо це в інший бік від нашого маршруту (в Геную і далі в Швейцарію). Але оскільки їй дуже хотілося, то вирішили виділити два дні.

Венеція в класичному розумінні - це декілька островів і прибудов з ядром розміром в кілька кілометрів. Острови з'єднуються з континентом дамбою (довжина дамби теж пару кілометрів), по котрій ходять приміські електропотяги і є чотирирядна дорога для автомобілів.Ще можна дістатися Венеції на кораблі:Нагорі - не монтаж, я особисто бачив корабель, більший за цей, біля берегів Венеції (щоправда, з дамби, коли був за кермом, тому світлин не буде).

"Континентальна" частина міста називається Mestre.
Читати далі...
mayevski: (Default)
2014-10-10 06:54 pm
Entry tags:

По центральній і південній Європі (рушаємо до Італії)

Наступним етапом, котрий ми вигадали вже в дорозі, був переїзд (переплив) в Італію і поїздка в Геную, куди я збирався ще рівно рік тому, але не склалося. Можна було їхати по суші, але мені дуже кортіло спробувати нову пригоду, а саме переправу на паромі.

Зі Спліта ходять пароми місцевих ліній і в Італію. В місто Ancona ходять пароми двох компаній - Blue Line і Jadrolinija. Остання - хорватська. Нею ми і попливли. На фото нижче - наш паром (знято за кілька днів до рейсу):

d71c3e612745e8f3b00f5ddec00908f8.png

Паром йде ніч. Час рейсу - з 21 до 7. Прибути з машиною в порт належало о 19.00 і пройти виїздний паспортний контроль. Ми приїхали о 18.30 і проводили час в черзі:

Читати далі на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-10-10 06:22 pm
Entry tags:

По центральній і південній Європі (залишок часу в Хорватії)

На сьомий день перебування в Хорватії ми з'їздили в Трогір:

d38056ba30698f255a50a98587b48ead.png

Це містечко під Сплітом, визнане світовою культурною спадщиною:

Читати далі на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-27 07:14 pm
Entry tags:

По центральній і південній Європі (день 6)

На шостий день ми нарешті вирішили з'їздити в Спліт, в котрому ми формально знаходимося (але насправді ми в 10 км від Спліта).

Спліт збоку виглядає наступним чином (на задньому плані):

33b9ecbd532139c2b1e0da1e88bf4f6f.png

Місто розташоване на півострові, що видається в море.

Читати далі на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-26 09:29 am
Entry tags:

По центральній і південній Європі (день 4)

Третього дня ввечері ми дісталися Загреба. Маленький готель на краю міста мав непогану репутацію на hotels.com, і виявилось, що цілком згодився на одну ніч. Загалом про хорватські готелі я писатиму окремо пізніше.

Вид з вікон готелю досить цікавий вийшов:

Продовження на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-24 04:42 pm
Entry tags:

Захист входу в смартфон

В багатьох смартфонах (тобто в усіх андроідах і можливо в iOS) є спосіб захисту доступу шляхом малювання на екрані певного жесту (gesture) або просто проведення пальцем по картинках в певній послідовності (pattern). Дуже зручно, бо непотрібно набирати складний код, що на льоту робити незручно. Але є одна проблема - ці рухи залишаються на екрані у вигляді жирових відкладень. Як наслідок, під певним кутом освітлення або якщо присипати екран, наприклад, тальком, то сам жест буде чудово видно, і весь захист піде коту під хвіст. Тому ткання в екран залишається більш захищеним від підглядання способом.

Опубліковано на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-22 04:34 pm

По центральній і південній Європі (день 3)

Сьогодні в нас переїзд з Відня в Загреб.

В Відні змінилася погода, вдень буде +15, зранку було +10.

Вирішили купити води на дорогу. І тут з'ясувалося, що в них не існує такого поняття як гіпермаркет. І гіпермаркетів теж. Читаю tripadvisor.com -- "якщо вам потрібен гіпермаркет в Відні -- тут поруч Братислава, там є Carrefour" (причому магазини Carrefour - менші за київські Ашани, мабуть такі як Караван). Ок, пішли в локальну Billa. Маленька та Білла зовсім, відбілювач для білизни хотіли купити - не було.

З Відня до Граца маємо красивий автобан через перевал і нічого цікавого навкруги. На заправці за Грацем купуємо віньєтку для Словенії і їдемо далі. Віньєтка коштує 15 євро на 7 днів - вдвічі дорожче за Чеську (та коштує 12 євро на 14 днів)

Словенія в ЄС і Шенгені, тому на кордоні лише закинутий КП. Словенія з вікна нічого собою не являє, проїжджаємо її без зупинки, адже відсотків 80 дороги - дуже гарної якості автобан. На кордоні з Хорватією паспортний контроль і все - жодних митниць, черг на 2 години і інших непотребів.

Закінчення на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-21 05:17 pm
Entry tags:

Трохи про годинники

В центрі Відня є кілька вулиць для туристів з крутими магазинами. Зокрема там є фірмовий магазин Patek Philippe, а ще є з десяток магазинів, де представлені всі основні марки luxury годинників. Так, там є Свята трійця годинникарства, Lange & Soehne, Jaeger LeCoultre, Glashutte Original, Panerai, Omega, Hublot, Rolex, Hermes і десятки інших менш відомих марок, про які пишуть сайти, присвячені елітним годинникам. Не було лише ексклюзивів на кшталт MB&F, Christophe Claret і аналогічних.

Хоча магазини були зачинені, але на вітринах виставлено дуже багато, тому можна зробити висновок. Так от, я був ДУУУже розчарований, побачивши їх вживу. Переважну більшість зразків я би не купив навіть за 5% від їх ціни - ну не варті вони тих грошей (суб'єктивно, звісно, -- я знаю, чому елітні годинники мають таку ціну). Навіть флагмани на кшталт Lange 1 чи Audemars Piguet Offshore виглядають не сильно вражаюче.

Хоча певні моделі, як то Rolex Cellini, дещо від JL і Lange, виглядають досить пристойно. Той же Rolex Cellini цілком годиться в якості інвестиції коштів. Patek Philippe Perpetual Calendar - теж чиста інвестиція із дуже приємним виглядом. Patek Philippe Nautilus - це просто баннер "I'm exceptionally rich and quite smart" - його, як і золотий телевізор, не дивляться, а показують.

Окремо хочу згадати кастомізацію Rolex'ів від одної контори, що покриває ролекси чорним PVD покриттям (я про це покриття вже писав). Ролекси після кастомізації починають виглядати просто фантастично (а їхня ціна ще більше -- 19900 Euro).

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-09-20 09:17 pm
Entry tags:

По центральній і південній Європі (день 1)

В Кракові почалася осінь. Атлантичний шторм приніс зливу, скрізь яку майже неможливо їхати. 15 градусів тепла. А ми виїжджаємо на море...

Перший день - переїзд в Відень. Від Кракова через Катовіце, на Брно і далі на Відень. Весь маршрут проходить по автобанах - спершу А4 до Катовіце (в'їзд і виїзд платні, по 9 злотих), потім по А1 на Чехію. Перед Чехією читаємо банер "остання ... заправка BP в Польщі". Заїжджаємо і там в канторі (обмінник по-нашому) купуємо віньєтки для Чехії і Австрії. Для Словенії купимо в Австрії. 23 Євро готівкою, картки не приймаються.

Кордон Польща-Чехія відсутній в принципі, навіть залишків КП не видно. Просто міст над річкою і вивіска "Чехія".

Через Чехію проїжджаємо із одною зупинкою на парковці попити кави. Пейзажі навкруги красиві - гори, долини... На дорозі постійні ремонти і обмеження швидкості, але Корандо більше 120 і не дуже їде (але й не треба).

За 50 км від чесько-австрійського кордону автобан закінчується починається однорядка із забороненими обгонами. Порушення правил призводить до таких наслідків:


c6a25f1bf7b2a798c6de46f9f3f451af.png

Другий вилетів в кювет. Обидва водії живі і начебто здорові, наскільки я зміг побачити. На їхньому місці могли бути ми, бо аварія сталася за кілька хвилин до нашого під'їзду.

В Австрії дорога ще вужча і проходить через малесенькі містечка. Але не дуже довго - потім починається автобан на Відень, Грац і далі до кордону.

Вздовж дороги вітряки (електрогенератори). Десятками. Мабуть вигідно.

В Чехії проїжджали через тунель, за яким причаїлися поліцаї з радаром. Я обачливо їхав 60. В Австрії поліцаї стояли на якомусь перехресті, де теж треба було скидати швидкість (що я теж робив). Як літають місцеві, я не розумію.

В Відні ми в готелі, зараз підемо вивчати місто. За бортом +28.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (russia)
2014-09-19 09:55 am
Entry tags:

Зайва хромосома

This has made my day.

Ми не продаємо софт в Росію. Sales manager'ом в нас працює Таня Іванова, родом зі Львова, живе в Англії. Ну так склалося (це прізвище чоловіка).

І от вчора прийшов запит на тестовий ключ до продукту з Росії. Ну Таня і відповіла, що ми не продаємо софт в Росію. На що прийшла феєрична відповідь:

"После таких слов, Вы Недостойны носить имя Таня тем более Иванова!"

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (car)
2014-09-15 04:41 pm
Entry tags:

History repeating

Як з'ясувалося по тверезому міркуванні, скрутили каталізатор. Фірмовий сервіс в Кракові виставив ціну на замінний -- $1800 і два тижні. Це категорично не підходить, бо нам в суботу їхати в Хорватію.

Зателефонував в Київ - у них фірмовий коштує 9500 грн, але він є лише в Києві і скільки він йтиме до Львова і потім Кракова (навіть якщо я його заберу у Львові сам), невідомо.

Тоді взявся шукати умільців в Кракові. Одні начебто підрядилися поставити універсальний за день. Завтра будемо дивитися.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-09-14 05:02 pm
Entry tags:

Зразкове

В четвер замовив через hotels.com готель у Львові, а саме номер з двома одинарними ліжками за мінімальну ціну. Коли приїхали, виявилося, що такий номер дівчина віддала одному чоловікові, а нам (на двох чоловіків) залишила номер з одним двоспальним ліжком. І тоді готель надав нам безкоштовно *додатково* люкс.

Щоправда, в люксі знайшлося ліжко-диван, тому від одного номера ми відмовилися, але все одно вийшло, що ми отримали люкс за 40% від його вартости.

Сам готель просто відмінний - в двох кварталах від Ринку, дуже затишний, з чудовим рестораном.

Готель називається Vintage Boutique Hotel, якщо що.

Опубліковано на mayevski.com

mayevski: (Default)
2014-09-14 01:08 pm
Entry tags:

Оптимізація витрат

Нічого дивного на світлині нижче не бачите?

67c76d0e9943040c6af8f0736be1ece8.png

Хтось вирішив зекономити на ремонті глушника своєї автівки і скрутив цю запчастину з нашого Korando, припаркованого прямо під будинком.

Погано те, що ми в суботу маємо їхати на корандо в Хорватію і потім далі по Європі, а тепер не зовсім зрозуміло, чи до суботи полагодять. Сервіс SsangYong в Кракові є, а от чи буде ця запчастина чи хоча б глушник в зборі...

Взагалі щастить нам на пригоди - в березні червону машину дружини спалили в Ризі, тепер тут якась халепа. Свою то я тримаю в підземному гаражі весь час, але до гаражу 4 км, тому Корандо стоїть під будинком.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-09-11 07:28 pm
Entry tags:

Лампочки

В Європі є така вимога, щоб в автомобілі крім вогнегасника і аптечки був комплект лампочок на заміну.

І от я заїхав в київський Віпос щоб придбати лампочки для літньої машини, а потім в АІС за комплектом для SsangYong Korando.

В Віпосі зробили круглі очі і сказали, що в них таких комплектів немає, і я так розумію, що вони не бачили і не чули про такі.

А в АІС-і у відділі запчастин сказали, що на новий корандо комплекти закінчилися, але комплект від Renault Laguna II, котрий на вітрині, точно підходить як раз до корандо. І власне продали мені його - в зручній коробочці, а не розсипом, і з парою запобіжників (теж на заміну) в тій же коробочці.

От вам і хвалений сервіс автомобілів преміум-класу. Ну і біс із ним, в Польщі куплю.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-09-05 07:37 pm
Entry tags:

Презентація книги на книжковому форумі у Львові

10-14 вересня 2014 року відбудеться 20-ий Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові».

В програмі цього форуму:

13 вересня, субота. 11.00 – 11.45. Львівська обласна бібліотека для дітей (вул.В.Винниченка 1) .
Презентація мультимедійної книжки Євгена Маєвського «Казки дивного лісу» з демонстрацію мультфільму.

Будуть присутні автор, редактор, автор мультимедійної програми і представники мультстудії (автор ілюстрацій та мультфільму).

Будь ласка, приходьте і запрошуйте друзів завітати на презентацію.
mayevski: (Default)
2014-08-29 12:05 am
Entry tags:

Obscene

В польській мові є слово zajebisty. Як читається так і розуміється. Десь цього року читав, що це слово більше не вважається нецензурним. Не повірив. Але так і є! Я його чув кілька разів в підліткових мультфільмах і ще десь в поважному місці.

Цікаво чи є забороненим слово sperdalaj.

Опубліковано на mayevski.com
mayevski: (Default)
2014-08-26 11:43 am
Entry tags:

Як правильно готувати Facebook

Якщо його готувати неправильно, можна збожеволіти. Не кажучи вже про легші наслідки, як то згаяний час, зіпсовані нерви і розбиті клавіатури.

Facebook показує стрічку мало того, що за власним бажанням, та ще й показує одні й ті ж повідомлення по десять разів і змушує читати різноманітні коментарі.

Щоб позбутися цього свавілля, вам знадобиться додаток Social Fixer. Коли поставите його, перезавантажте сторінку з Facebook'ом. Також в налаштуваннях в Layout->Center Panel вмикаємо "тулбар" - пункт Display the Control Panel at the top (він неестетичний, але що робити).

Далі натискаємо на тулбарі кнопку Mark All Read і Mute All (друге опціонально). Всі повідомлення приховуються і в подальшому не вилазять знову.

Тепер коли з'явилося нове повідомлення, поки воно ще без коментарів, наводимо на нього мишу, і в правому верхньому куті з'явиться набір сіреньких іконок. Нам потрібна друга з правого боку - Mark Read and Mute. Якщо ви хочете повідомлення приховати, але бачити його знову, коли там з'являться нові коментарі, то замість цієї іконки використовується просто Mark Read (правіша іконка).

Результат - чиста News Feed, де з'являються повідомлення без коментарів (принаймні, якщо їх читати швидко).

Опубліковано на mayevski.com